Національний тиждень читання поезії

/Files/images/novini/bbloteka/2024/chitannyapoezi/00_ЧитанняПоезiї.jpg
Національний тиждень читання поезії
16.03.2024-24.03.2024 р.
Тема тижня поезії 2024 – ДІМ.
Гасло – «Ріки незмінно течуть додому».

За ініціативи Українського інституту книги з 16 по 24 березня 2024 року в Україні проходив Національний тиждень читання поезії.

Цей тиждень – особлива подія, яка охопила Всесвітній день поезії (21 березня) та відзначає роль поетів у нашій культурі. Поезія завжди була важливим камертоном наших почуттів, особливо у часи випробувань.

Темою тижня поезії 2024 став "ДІМ", а гаслом – "Ріки незмінно течуть додому". Ця тема стала символом міцних зв'язків з Батьківщиною, навіть коли доля роз'єднує нас за тисячі кілометрів. Для кожного з нас "дім" – це не лише будівля, але й почуття приналежності, тепла і сили.

Небо несе в оберемку полум’я
скільки ще йти ми такі натомлені
липовий пил налипає на поли нам
станемо пилом самі потому
замість доріг розлилися ріки нам
плинемо склавши долоні човником
стишене полум’я угорі
а під ногами внизу нічого
тінь моя руку кладе на плече тобі
вечір на дотик м’який як вовна
дмухай на те що завжди пече
дмухай але не кажи нікому
ріки незмінно течуть додому

Ірина Шувалова

В рамках проведення Тижня в бібліотеці проведено низку заходів, метою яких було відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі під час війни.

Оформлено книжково-ілюстративну виставку «Ріки незмінно течуть додому», тематичну полицю «Королева української поезії» (до дня народження Ліни Костенко),викладку літератури “Поезія - життя порив, душі натхнення”.

/Files/images/novini/bbloteka/2024/chitannyapoezi/01_ЧитанняПоезiї.jpg

Спільно з вчителем української мови та літератури Мовчанюк С.В. для учнів 7-Б та 7-Г класів проведено літературну годину “Поки живе надія в хаті, нехай живе, не виганяй”, в ході якої було розкрито тему рідного дому, рідної України в творчості Т.Г.Шевченка.

/Files/images/novini/bbloteka/2024/chitannyapoezi/02_ЧитанняПоезiї.jpg/Files/images/novini/bbloteka/2024/chitannyapoezi/03_ЧитанняПоезiї.jpg

Поетична вітальня “Цінуйте рідний дім” відбулася у 8-А класі (класний керівник Шома Ю.В.), метою якої було розкрити дітям велич і чарівність світу поезії, залучити їх до активного читання поезії та виховувати культуру кращих людських якостей, чистих помислів, світлих мрій та почуттів.

В 3-Б класі відбулася година поетичного настрою. Юні учасники заходу отримали задоволення від римування, граючи у гру «Вчимося бути поетами» та, як справжнісінькі знавці поезії, активно римували свої вірші. Найкраще справився з завданням Діма Колодко. Вітаємо юного поета!

/Files/images/novini/bbloteka/2024/chitannyapoezi/08_ЧитанняПоезiї.jpg

Поетичний зорепад «Рядки, обпалені війною»

Впродовж тижня проходили презентації творчості сучасних поетів Ірини Шувалової, Максима Кривцова, Павла Вишебаби, Макса ван Форсайда, Олени Богуцької та інших.

Незабутньою стала творча зустріч з письменницею, поеткою, казкаркою Ташею Торбою для учнів 2-3 класів.

/Files/images/novini/bbloteka/2024/chitannyapoezi/15_ЧитанняПоезiї.jpg

Для учнів 1-4 класів проведено презентації мальописів (коміксів) Академії української преси: “Дім на долоньках”, “Ми скоро повернемося”, “Моїми очима”.

Старшокласники переглянули презентацію «Українські поети – захисники Вітчизни»

Завершився тиждень флешмобом «Моя улюблена поезія», в якому взяли участь учні 10-А класу Сидорова Маргарита, Айзатулін Кирило, Сенченко Віталій, Синельник Дарія, Шевченко Андрій, Петренко Лілія, Дикий Євген, Джамаль Тимофій, учень 11-А класу Бабенко Олександр, 7-Г класу Кармазіна Оксана, Дворський Георгій, Торопова Богданна, учениця 5-Б класу Полковнійчук Маргарита.

Дякуємо всім, хто долучився до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції "Національний тиждень читання. Тиждень поезії".

Дякуємо нашим захисникам! Переможемо!