Дводенний тур «Камянець-Подільський, Хотин, Кривче»

2017-11-06

/Files/images/ekskurs/kamyanets_17/00_Kamenez_17.JPG

4 та 5 листопада 2017 року педагогічний колектив школи відправився у дводенний тур «Камянець-Подільський, Хотин, Кривче».

Першим вчителі відвідали Хотинську фортецю на Дністрі Чернівецької області. Фортеця збудована близько XIII–XVIII століть і донині є одним із найцікавіших пам’ятників воєнно-фортифікаційного мистецтва минулого Західної Європи. Вчителі були зачаровані величчю і могутністю споруди, стіни якої мають висоту до 30-40 метрів і товщину 5-6 метрів. Захопили увагу також і земляні вали з бастіонами і глибокі рови навколо фортеці. Недаремно Хотинський замок зараховують до «7 чудес України».

Після фортеці вчителі школи відправилися в оглядову екскурсію по Камянець-Подільському Хмельницької області, який нині є одним із найстаріших міст України. Педагогічний колектив насолоджувався ландшафтом каньйону ріки Смотрич та архітектурними спорудами «Старого Міста», яке оголошене державним історико-архітектурним заповідником.

Наступного дня на шляху наших вчителів постали оборонні укріплення міста. Камянець-Подільська фортеця відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам'янець, яку ще називають Кам’янка. Оборонні укріплення в Камянці-Подільському зачарували і здивували наших вчителів, адже вони вважаються прекрасним зразком фортифікації Східної Європи.

Останньою, але не менш захопливою, була екскурсія в печеру «Кришталева», що знаходиться в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області. Геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні захопила увагу сяючими кристалами, колонами сталіцитів і стагмітів. Пішохідна трикілометрова екскурсію суцільними печерами хоч і втомила вчителів, але залишила лише позитивні емоції і щире захоплення.